Üye Girişi

İngilizce özel ders vermek istiyorsanız, web sitemize üye olabilir ve kişisel ilanınızı yayınlayabilirsiniz.

ÜYE OL

Anket
Almak istediğiniz ingilizce seviyesi hangisidir?

Genel İngilizce Özel Ders Verenler

Aşağı kısımda Genel İngilizce özel ders veren öğretmenler'in ilanları sıralanmıştır. Web sitemizde yer alan öğretmenlerin tümü ingilizce öğretmenliği diplomasına sahip, özel derste deneyimli seçkin eğitmenlerdir.

Genel İngilizce Öğrenmenin Önemi

İnsan yaşamı  3 ana parçaya-aşamaya sahiptir: Eğitim hayatı, iş hayatı ve özel hayat. Okula başladığımız andan itibaren hem özel hayat hem de eğitim hayatı birlikte yaşarız, işe atıldıktan sonra ise hem özel hayat, iş hayatı ve çoğu kez eğitim hayatı da devam eder.

Eğitim hayatı sadece okul anlamına gelmez, mesleki eğitimler, gittiğimiz herhangi bir kurs, işyerindeki öğrenme sürecimiz, özel dersler  vs… Bununla birlikte okul dışındaki eğitim hayatımızın en önemli kısmı ingilizce üzerinedir. Günümüzde ingilizce öğrenmek için kursa gitmeyen hemen hemen yok gibidir. Hatta bu kurs eğitimleri uzun yıllar sürer. Bazen ara verir sonra tekrar başlarız. Yıllar yıllar boyunca devam etmiştir çünkü hiçbir zaman yeterince zaman ayıramamış ve verim alamamışızdır. Sınıfta bir çok kişi olur,  herkesin öğrenme yeteneği farklılıklar gösterir, bazen bilgi seviyeleri farklı olur, sınıf ortamında rahat hissetmeyiz, çekingenlik gösteririz, meşguliyetlerimizden dolayı ders çalışmayız ve çoğu kez ise bize verilen öğretmen bize uygun değildir , dersinden memnun kalmayız… Sonuç itibariyle kursa gideriz ama sadece vakit doldururuz, yeterli seviyede bir şey öğrenmeden geri döneriz.

 

Bu yıpratıcı, madi-manevi maliyetli, yıllarca süren ingilizce öğrenmek çabası  neden? Çünkü günümüzdeki bir yetişkin veya gelecekte yetişkin olacak bir çocuk  için ingilizce bilmek  her şeyin önüne çıkan bir yetenektir. Ne kadar okumuş olursanız olun, mesleğiniz ne olursa olsun, ister bir köyde ister bir gökdelende –nerede yaşarsanız yaşayın ingilizce kullanmak-bilmek bir gereklilik değil  zorunluluktur. Kullandığımınız sosyal medya sitelerinden (facebook, twitter..vs), bindiğimiz uçak işlemlerine (check-in..vs), en eğitimli mesleklerden en eğitimsizine, eğitim hayatına, tatillerden-iş gezilerine,  aldığımız ilaçlara, pek çok ürüne, seyahatlere  ( kısacası PapuayeniGine’den Vietnam’a)  kadar her yerde ingilizce terim bulunur. Üstelik temel düzeyde ingilizce bilgisi de yeterli değildir, iyi bir eğitim ve iyi bir kariyer  profesyonel ingilizce gerektirir. Bu alanlarda ingilizce olmazsa olmazdır ve üstelik bu alanda rekabet ettiğiniz daima sizden daha üstün bir tarafı olduğunuz pek çok rakibiniz bulunur. Bu grup için sıradan bir ingilizce hiçbir şeydir, gerçekten anadiliniz gibi ingilizce bilmeniz gerekir.

 

Özel ders bir dili öğrenmenin en  etkili yoludur. Çünkü sizin için faydalı olacak öğretmeni siz seçersiniz, gerek görürseniz değiştirirsiniz, öğretmen eğitim metodunu sınıftaki 15 kişiye göre değil size göre belirler, istediğiniz konu üzerinde daha çok durur, istemediğinizi geçebilirsiniz böylece sıkılmazsınız, kendinize güveniniz düşmez. İstediğiniz yerde ders yaparsınız. Bunun gibi pek çok sebeple ingilizce öğrenmek gerek yetişkinler ve gerekse çocuklar için bilinen en etkili yoldur.

 

Öğretmenler menusunden size uygun, bulunduğunuz yerdeki öğretmeni seçerek özel ders için başvuruda bulunabilirsiniz.