Üye Girişi

İngilizce özel ders vermek istiyorsanız, web sitemize üye olabilir ve kişisel ilanınızı yayınlayabilirsiniz.

ÜYE OL

Anket
Almak istediğiniz ingilizce seviyesi hangisidir?

IELTS Özel Ders Verenler

Aşağı kısımda IELTS özel ders veren öğretmenler'in ilanları sıralanmıştır. Web sitemizde yer alan öğretmenlerin tümü ingilizce öğretmenliği diplomasına sahip, özel derste deneyimli seçkin eğitmenlerdir.

IELTS Hazırlık Özel Ders

IELTS, İngiliz orjinli  kolej ve üniversiteler, işyerleri tarafından ingilizce dil seviyesinin yeterliliği olarak dünya genelinde kullanılan bir sınavdır. Akademik ve Genel olmak üzere iki çeşidi vardır.

 

Akademik IELTS, lisans, lisans hazırlık, master ve/veya doktora için gerekir. Ülkemizde ve pek çok yabancı ülkede ingilizce dil yeterliği için özel sektör, kamu veya akademik dünyada  kullanılır.  Genel IELTS ise yurtdışında eğitim almak isteyenler, işyerlerinde dil yeterliliğini ispatlamak isteyenler, ingilizce konuşulan ülkelere vize veya yurtdışında bir bir eğitim-sertifika programına katılmak için istenir.

 

IELTS diğer ulaslararası sınavlar gibi (TOEFL, SAT, ACT) çok çalışmayı, sınava hakim bir öğretmenle sınavın kendisine özgü noktalarını özümseyip üzerinden gelmeyi gerektirir. Akademik IELTS akademik kelime ve konu odaklı olup  Genel IELST  günlük yaşam ve konuları içerir. Yazım bölümünde, tablo-grafik-diagram analizi gerektirirken Genel IELTS ‘te günlük bir konuda kompozisyon yazılır.

 

IELTS okuma, yazma, dinleme, konuşma bölümlerinden oluşur ve 2 saat 45 dakika sürer.1-9 rasında puanı bulunmaktadır. Ülkemizde genelde 5-6,5 puan aralığı istenir.

 

IELTS hazırlığı için disiplinli bir çalışma yapmakta fayda vardır. Intermediate veya üstündeyseniz sınav için çalışmaya başlamalısınız. Kelime bilgisi muhakak zenginleştirilmeli (özellikle akedemik bölüm için) ve sınavda çok çıkan soru tipleri veya kelime bilgileri öğrenilmelidir. IELTS deneyimli bir öğretmenle sıvavla ilgili taktikler ve ipuçları öğrenilmeli, hedeflenen puana göre bir çalışma yapılmalıdır.

 

Öğretmenler bölümünden bulunduğunuz şehirdeki IELTS öğretmenlerine başvurabilir ve özel ders alabilirsiniz.