Üye Girişi

İngilizce özel ders vermek istiyorsanız, web sitemize üye olabilir ve kişisel ilanınızı yayınlayabilirsiniz.

ÜYE OL

Anket
Almak istediğiniz ingilizce seviyesi hangisidir?

İngilizce Konuşma Özel Des Verenler

Aşağı kısımda Akıcı İngilizce Konuşma özel dersi veren öğretmenler'in ilanları sıralanmıştır. Web sitemizde yer alan öğretmenlerin tümü ingilizce öğretmenliği diplomasına sahip, özel derste deneyimli seçkin eğitmenlerdir.

İngilizce Konuşma Geliştirme

Çoğu insana ingilizce bilgisini sorduğunuzda alacağınız cevap hiç değişmez (hemen hemen %85 oranında) “söylenenleri anlıyorum ama konuşamıyorum” , “yazabilirim, okuyabilirim ama konuşamam” , “dilbilgim iyi ama konuşurken öylece kalakalıyorum”.  Çünkü gerek okul hayatımızda gerekse kurslarda uzun zaman ingilizce görmüş ama pratiğe dökme fırsatımız olmamıştır. Veya o dönem pratiğe dökmüşsünüzdür ancak şimdi hiç konuşma durumunuz olmamıştır. Okulda veya işimizde gerektiğinde yazarak veya okuyarak bir şekilde  işimizi çözmüşüzdür ancak konuşmamız gerektiğinde bir kaçış yolu bulmayı denemişizdir. Ve ne yazık ki hep ertelenen bir plan olduğundan konuşmamız geri planda kalmıştır. Ancak eğitim için hiçbir zaman geç değildir, bir yerden başlamak her zaman yeterli olur.

 

İngilizce konuşma dersleri; doğru dilbilgisi altyapısı ile konuşma becerisini geliştirmeye dayanır. Bunun için belirlenen konular üzerinden bol bol okuma ve pratik yapılır. Konuların zorluk derecesi kişinin seviyesine ve ilgi alanlarına uygun olarak değişir. Bazen günlük hayatla ilgili bir şey, bir haber olabildiği gibi,  politika, ekonomi, iş dünyası, çevre  problemleri, dünya gündemi, bilimsel bulgular, insan yaşamının sorunları gibi değişik konular içerebilir. İyi bir öğretmen bu konulardan biri veya birkaçını seçerek derse hazırlıklı gelir, okuma ve konuşma alıştırması yapar, ilgi dağılsa bile ustalıkla öğrenciyi derse çeker.

 

Konuşma derslerinin bir avantajı da yabancıların kullandığı deyim, anlatım, ifade biçimleri ve söyleyiş biçimlerini doğal bir yolla öğrenmektir. Öğretmen bu tür cümleleri farkında olarak veya olmayarak kullandıkça bir süre sonra öğrencinin hafızasında yer edecek ve beklenmedik bir anda kendisinin de kullandığını görecektir. Öyle ki çoğu kez bunları öğrenmek için hazırlık ve plan yapılmamıştır sadece farkında olmayan bir tekrardan dolayı hafızada yer etmiştir.

 

Bu siteden bulunduğunuz yere uygun olarak iş İngilizcesinde tecrübe sahibi öğretmeni/öğretmenleri seçerek kendilerine başvuruda bulunabilir ve özel ders alabilirsiniz.