Üye Girişi

İngilizce özel ders vermek istiyorsanız, web sitemize üye olabilir ve kişisel ilanınızı yayınlayabilirsiniz.

ÜYE OL

Anket
Almak istediğiniz ingilizce seviyesi hangisidir?

TOEFL Özel Ders Verenler

Aşağı kısımda TOEFL özel ders veren öğretmenler'in ilanları sıralanmıştır. Web sitemizde yer alan öğretmenlerin tümü ingilizce öğretmenliği diplomasına sahip, özel derste deneyimli seçkin eğitmenlerdir.

TOEFL Hazırlık Özel Ders

Amerikan ETS kuruluşu tarafından düzenlenen TOEFL Sınavı tüm dünyada, kolejlerde, üniversitelerde, özel ve kamu kurumlarında kullanılır. Burada ne amaçla kullanıldığını görebilirsiniz:

 

  • Yurtdışındaki yüksek öğrenim kuruluşlarına başvuru için,
  • Üniversitelerin hazırlık sınıflarına kabul için,
  • Üniversitelerin hazırlık sınıflarından mezuniyet için,
  • Eğitim bursları, sertifika programları,
  • İşyerlerinde terfi etmek veya dil tazminatı almak için,
  • Gerek özel sektör gerek kamu sektörü veya okullarda yabancı dil bilgisini kanıtlamak,
  • Vize almak için (öğrenci ve çalışan vizesi)

 

TOEFL sınavı Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşur ve sınav yaklaşık 4 saat sürer. Dünya genelinde kabul gören, yurtdışı kaynaklı bir sınav olduğunda klasik Türk sınavlarından oldukça farklıdır. Okuduğunu anlayabilme, verilen konuda analitik ve konudan sapmadan ne uzun ne kısa, olan amaca yönelik kompozisyon  yazma, verilen konuda düşüncelerini öz ve etkili bir biçimde konuşarak anlatma gibi kendisine özgü başarı noktaları vardır. Bu sınavın bir diğer zorluğu ise bilgisayar üstünden yapılmasıdır. Bir bilgisayarla karşı kaşıya olduğunuz için odaklanmanız ve zaman kaybı yaşamamanız için zamanınızı etkin kullanmanız gerekir…

 

Anadili ingilizce olamayanların bilgisini ölçtüğünden dikkat ve sistematik bir çalışma gerektirmektedir. Öğretmen eşliğinde ve planlı-programlı çalışılmasında fayda vardır.  Orta seviye ve/veya üstünde TOEFL programına başlanılması önerilir. Ayrıca hem sınava hazırlanmak hem de sınav sürecini yönetmek (nasıl başvulur, ne yapmalı, nasıl planlama yapmalı..vs) için danışmanlık hizmeti de alınabilir.

 

www.ingilizceozelders.com sistemizdeki öğretmenler bölümünden, bulunduğunuz şehirdeki deneyimli  TOEFL öğretmenlerine başvurarak sizin için uygun olabilecek öğretmeni seçebilirsiniz.